• Stoneman

  Chceš se vrátit ke svým kořenům, chceš si užívat přírodu a chceš se nechat zavést do světa plného emocí – k pocitu, o který by při bikingu vlastně mělo jít: ne o výkon, ne o techniku, ale o zážitek v přírodě – STONEMAN MIRIQUIDI – je přesně to co hledáš, 163 kilometrů vedoucích přes dvě země a devět vrcholů, stačí jen chtít …

  Byly to skoro tři roky, co nám náš kamarád Olíno pln nadšení z právě dokončeného zlaťáka nadělil startovní balíčky s tím, že tohle prostě musíme zažít, nápad se nám zdál dost blbej na to, abychom to nezkusili, navíc když se dobře vyspíš a dáš to za den máš zlatou sošku, dost dobrý ne? Stačilo jen najít vhodný termín a k němu objednat odpovídající počasí a už frčíme směr Krušky.
  Ubytovali jsme se na Božím Daru, strategicky výhodné, přímo na trati. Finišer kartu jsme měli ráno odevzdat hned přes kopec v Oberwiesenthalu, to jsme si omrkli den předem v rámci vyjížďky, zkusili jsme si projet Bikové okruhy Lukáše Bauera a Jense Weisfloga a se slepicemi vyrazili do regálu. Ráno jsme vstávali velmi brzo, délka a převýšení budily respekt. Vyráželi jsme v 5:30 s prvním světlem a první štípání karet proběhlo za východu slunce na Fichtelbergu. Trasa je krásná, perfektně značená a nevynechá jedinou rozhlednu v okolí, tam je vždycky možnost nějakého občerstvení. Krásně to odsýpá, pořád je na co koukat. Kolem desáté se na nás převrátilo nebe a my zmokli jak psi. Vzhledem k tomu, že byly hlášeny třicítky to bylo celkem osvěžující.
   Na německé straně není žádný problém s občerstvením, lidé mají colu v plechu venku v kýblech před domem a kasičku na drobné hned vedle, pro bikery nechávají  otevřené zahrádky s možností dopustit si vodu, nebo si udělat servis na kole. Česká strana je o poznání horší a nevyplatí se moc taktizovat, prostě když můžeš najez a napij se! Při téhle délce (163 km) jsme zvolili naprosto pohodové tempo, pauzu na oběd jsme dali pod single traily v Rabenbergu, výborné špagety, další jídlo pak kousek pod Klínovcem, tam proběhla palačinka. Jelo se nám opravdu perfektně, tak nás  nerozhodila ani závěrečná třešeň na dortu v podobě stoupání z Jáchymova na Klínovec, to bez mluvení snese srovnání s kopci z naší oblíbené Sella Ronda Hero. Po posledním štípnutí karty na Klínovci hurá na hotel vyměnit finišer kartu za zlatou sošku a honem na večeři. Vítej v Česku bratře, my už nevaříme! Odměnili jsme se vyprošeným utopencem.
   Celkem to dalo 165 km a 4 300 metrů převýšení i s jídlem za 14 hodin a tak jsme si přivezli Zlatého Stonemana. Moc se nám to líbilo a rozhodně se to vrátíme zopakovat.
  SPORTU ZDAR, Dušan S Janou


 • Pozvánka Soběšická Mulda 2018

  Milí přátelé horských kol,
  zveme vás na 22. ročník Pell’s Soběšické Muldy a 17. ročník Autonova Muldičky které se budou konat v neděli 14. října 2018 na obvyklém místě na Lesné.
  Nezapomeňte se, prosím, přihlásit na závod na webu předem a pokud vás v rodině jezdí víc, tak se přihlaste i do soutěže rodinných týmů.

  Za pořadatele ze z.s. Defekt vás zdraví Zdeněk Bartoš.

  Soběšická Mulda v podání loňského vítěze Brněnského poháru horských kol Radima Konečného!

 • Dětský cyklistický závod Březina 2018 – výsledky

  Dětský cyklistický závod Březina 2018

  Gratulujeme všem závoďákům sobotní březinské „race“ k bezvadným výkonům a speciálně těm nejrychlejším:

  Kategorie dívky 6 – 7 let
  1. Lenka Hošková
  2. Monika Bednářová
  3. Denisa Hošková
  Kategorie chlapci 6 – 7 let
  1. Dalibor Neužil
  2. Jakub Šlégl
  3. Ondřej Polák
  Kategorie dívky 8 – 9 let
  1. Barbora Vyhnánková
  2. Rea Coufalová
  3. Thea Coufalová
  Kategorie chlapci 8 – 9 let
  1. Marek Bednář
  2. Tomáš Vaněk
  3. Kryštof Matouš Patočka
  Kategorie dívky 10 – 13 let
  1. Tereza Machátová
  2. Nikola Měřínská
  3. Veronika Křivonožková
  Kategorie chlapci 10 – 13 let
  1. Lukáš Paděra
  2. Michal Vaněk
  3. Jakub Vyhnánek

   
  … závěrem slovo předsedy CGB Kamila Bednáře:

  V sobotu 8.9.2018 se konal již 5. ročník dětského cyklistického závodu. Počasí nám vyšlo skvěle a tak nemohlo nic zabránit vynikajícím sportovním výkonům všech zúčastněných dětí. Přípravy na závod se nesly v řádu několika týdnů a postupně finišovaly v pátek veček, kdy členové CGB vytyčili trasu závodu. Samozřejmě toho hned využilo několik dětí, které už v pátek téměř za tmy testovaly trať a připravovaly taktiku pro sobotní závod. Následující den byl v 8 hodin ráno postaven startovací oblouk, který svou velikostí dodával tu správnou sportovní atmosféru a již nic nemohlo zabránit prezenci, která odstartovala v 9.00 a během ní se do závodu přihlásilo bezmála 80 malých závodníků, kteří byli rozděleni do kategorií dle svého věku. Celý závod se nesl v krásné sportovní atmosféře a pevně věříme, že si ho užily nejen děti, ale i skvěle fandící rodiče. Na závěr bych rád všechny děti pozval na 6. ročník, který se uskuteční na Mezinárodní den dětí a to v sobotu 1.6.2019. Sportu zdar a kolu zvlášť 🙂


 • Další Březinský dětský cyklozávod je za námi

  Už je to zase rok (letos dokonce ještě o něco víc) a už tu máme zase tradiční Březinský dětský cyklovzávod, tentokrát s pořadovým číslem 5.
  Letos jsme termín závodu, z důvodu školního výletu, přesunuli z počátku června na začátek září a ukázalo se, že to rozhodně nebylo na škodu. Předzávodní přípravy probíhaly sice ještě za chladnějšího rána, ale jak se objevilo slunce na trati, bylo jasné, že počasí na závody nám zase přeje. Už půl hodiny před začátkem registrace se začínali sjíždět první nedočkaví závodníci. Museli však čekat než se registrace ukončí a tak zatím ladili svoje kola, zahřívali svaly a obhlíželi trať. Startovní výstřel zazněl kolem desáté hodiny a do závodu tak vpustil, jako první, děti do pěti let na odrážedlech – některé ještě v doprovodu rodičů. Potom následovali děti opět do pěti let, tentokráte však již jen na kolech a pak se pokračovalo dle kategorií, holky a kluci zvlášť.
  Děti nabité plnými silami po velkých prázdninách, ze sebe vydali to nejlepší a bylo to vidět. Závodům nechybělo nic oproti závodům dospělým – nervozita na startu, urputné boje na dráze, dramatické okamžiky, spocená čela i závěrečný oddech po projetí cílem. Fandilo se opravdu hlasitě a diváci hnali svým povzbuzováním téměř 80 závodníků od začátku až do konce. Za vydatného potlesku pak proběhlo vyhlášení vítězů a rozdání medailí a cen všem účastníkům.
  Za pořádající členy Cyklogangu Březina děkujeme všem za návštěvu a podporu.

  Za fotografie děkujeme Svatoši Coufalovi, jehož všechny fotografie ze závodu si můžete prohlédnout zde.


 • Jeli jsme HoPáDal 2018

  Už počtvrté v řadě měli závodníci Cyklogangu příležitost startovat v nevšedním závodě horských kol v Dalečíně. Tenhle závod, situovaný v divokém terénu Vírské přehrady, od začátku vnímáme jako prestižní záležitost a dnes už i tradici. Pohostinnost a přátelská atmosféra pořádajícího spolku Cykloklub Dalečín znovu překonává vše, na co jsme během sezony zvyklí.

  Kvalitní zázemí, vynikající občerstvení, spousta originálních dárků, zajištění tratí, časomíra, výsledkový servis, slavnostní vyhlášení, dětské závody… to vše je prací mnoha místních lidí, kteří každoročně spojí své síly a vytvoří jedinečné podmínky pro sportovce. Jim patří velký dík.

  V 10h dopoledne ale odhazujeme sentiment a mobilizujeme síly na to, co nás čeká. Trať závodu tady zkrátka není a nikdy nebude zadarmo. Na startu navíc stojí silní soupeři z regionu, kteří už si „přiměřené“ tempo pohlídají. Startovní pole ale není jen první lajna. Hned za zády máme kvalitní sportovce, kteří očividně nečekají na den, kdy jim „vizionáři“ namontují na kolo motor, nebo Nutrend namíchá nový gel. Nepochybují o tom, co dělají. Vědí, že sílu, vůli a odolnost získanou v tréninku, zúročí nejen v závodě, ale především v běžném životě, že to jsou spojité nádoby. Meziroční zlepšení zdejších závodníků dává jasnou odpověď, jak společnost v této části Vysočiny vnímá sport. Domácí letos měli co slavit a předvedené sportovní výkony slibují velké drama v bitvě o přední pozice příštích ročníků. Pro Cyklogang bude ctí, opět být u toho.

   


 • Výsledky HoPáDal 2018

  Ahoj závodníci,
  zasíláme výsledky MTB závodu HoPáDal 2018.
  Děkujeme všem za účast, podporu a předvedené sportovní výkony.
  Těšíme se na setkání opět za rok v Dalečíně na 5. ročníku HoPáDalu.

  Zdraví
  Cykloklub Dalečín

  Výsledky – HoPáDal 2018 – Děti

  Výsledky – HoPáDal 2018 – Trasa A-celkově

  Výsledky – HoPáDal 2018 – Trasa A-kategorie

  Výsledky – HoPáDal 2018 – Trasa B-celkově

  Výsledky – HoPáDal 2018 – Trasa B-kategorie

  Výsledky – HoPáDal 2018 – Trasa B-ženy