Jeli jsme HoPáDal 2018

Už počtvrté v řadě měli závodníci Cyklogangu příležitost startovat v nevšedním závodě horských kol v Dalečíně. Tenhle závod, situovaný v divokém terénu Vírské přehrady, od začátku vnímáme jako prestižní záležitost a dnes už i tradici. Pohostinnost a přátelská atmosféra pořádajícího spolku Cykloklub Dalečín znovu překonává vše, na co jsme během sezony zvyklí.

Kvalitní zázemí, vynikající občerstvení, spousta originálních dárků, zajištění tratí, časomíra, výsledkový servis, slavnostní vyhlášení, dětské závody… to vše je prací mnoha místních lidí, kteří každoročně spojí své síly a vytvoří jedinečné podmínky pro sportovce. Jim patří velký dík.

V 10h dopoledne ale odhazujeme sentiment a mobilizujeme síly na to, co nás čeká. Trať závodu tady zkrátka není a nikdy nebude zadarmo. Na startu navíc stojí silní soupeři z regionu, kteří už si „přiměřené“ tempo pohlídají. Startovní pole ale není jen první lajna. Hned za zády máme kvalitní sportovce, kteří očividně nečekají na den, kdy jim „vizionáři“ namontují na kolo motor, nebo Nutrend namíchá nový gel. Nepochybují o tom, co dělají. Vědí, že sílu, vůli a odolnost získanou v tréninku, zúročí nejen v závodě, ale především v běžném životě, že to jsou spojité nádoby. Meziroční zlepšení zdejších závodníků dává jasnou odpověď, jak společnost v této části Vysočiny vnímá sport. Domácí letos měli co slavit a předvedené sportovní výkony slibují velké drama v bitvě o přední pozice příštích ročníků. Pro Cyklogang bude ctí, opět být u toho.