MTB sezona 2018

Jestliže ještě o vánocích se MTB sezona 2018 jevila jako vzdálená a nejistá budoucnost, dnes už je všechno jinak. Aktivní organizátoři cyklistických podniků průběžně zveřejňují program a termíny letošních akcí a naznačují nám skutečnost, že do startu prvních závodů zbývá pouhých 10 týdnů.

Nejen tyto události probudily Cyklogang z hluboké zimní letargie a vyburcovaly některé členy spolku k rázným činům. Došlo už např. k podání závazných přihlášek na několik MTB soutěží a zahájení systematického tréninku – BRAVO chlapci! Rostoucí nálada v týmu CGB naznačuje, že i letos budeme chtít promlouvat do výsledkových listin.

Současně ožívá také náš závodní kalendář a už teď je jasné, že bude napěchovaný mnoha zajímavými akcemi. Známe např. termíny největšího českého MTB seriálu Kolo pro život, nedávno vyšel program série GHOST Karpaty MTB tour a postupně se rodí kalendář Poháru Českomoravské Vrchoviny. Netrpělivě očekávaný rozpis oblíbeného Poháru Drahanské Vrchoviny pod taktovkou Moravec Teamu ještě zůstává tajenkou, ale vzhledem k vysoce pozitivním ohlasům závodníků, má tato soutěž v našem kalendáři jisté místo. Letos navíc plánujeme posílit účast i celkový počet startů na „Vrchovině“ a je pravděpodobné, že právě závody PDV se stanou těžištěm sportovních aktivit CGB pro tento rok.